Bhutan - Podniebne królestwo. Przewodnik

46.00 złIdź do sklepu

Françoise POMMARET jest tybetologiem i wiele podróżowała po Azji, a zwłaszcza po Bhutanie, gdzie mieszka i pracuje od 1981 roku. Wch odziła w skład zespołu badawczego w Bhutan Tourism Corporation (1981-86), następnie prowadziła badania historyczne w Departamencie E dukacji Rządu Królestwa Bhutanu. Obecnie kieruje badaniami naukowymi w CNRS (Państwowym Ośrodku Badań Naukowych) specjalizując się w historii i etnologii. Nauczała również historii i cywilizacji Himalajów w Instytucie Języków i Cywilizacji Wschodnich (INALCO) w Pa ryżu. Mieszka w Bhutanie, gdzie wykłada na Uniwersytecie Królewskim kontynuując jednocześnie badania w dziedzinie kultury i edukacji .
Françoise Pommaret ukończyła historię sztuki i archeologię (Uniwersytet Panthéon-Sorbonne), oraz studia w zakresie języka tybetański ego (INALCO). Swą pracę doktorską poświęciła antropologicznej i historycznej analizie zjawiska duchów w świecie tybetańskim (nagroda Delalande-Guérineau przyznawana przez Académie des Inscriptions et Belles-Lettres - Akademię Napisów i Literatury).
Mówi w języku francuskim, angielskim, dzongkha i czyta po tybetańsku. Oprócz bardzo licznych artykułów naukowych, czy artykułów o te matyce bardziej ogólnej, opublikowała wiele dzieł, m.in. Les Revenants de l'Au-dela dans le monde tibétain (Wyd. CNRS, Paryż 1998) ; Bhutan : Mountain Fortress of the Gods (Serindia, Londyn 1997, we współpracy z C. Schicklgruber) ; Tibet, une civilisation blessée (Gallimard Découvertes, Paryż 2002) ; Bhoutan, au plus secret de l'Himalaya (Gallimard, Paryż 2005). Pod jej dyrekcją ukazała się ró wnież książka Lhasa : Lieu du Divin (Olizane, Genewa 1997).

Zobacz także

Focus S Jednouchw. bateria z łańcuszkiem do korka chrom 31716000

Focus S Jednouchw. bateria z łańcuszkiem do korka chrom 31716000

Focus S Jednouchw. bateria z łańcuszkiem do korka chrom 31716000 wkład ceramiczny blokada uchwytu Boltic regulowane ograniczenie...

308.27 złDowiedz sie więcej
Koc DF Silvretta Uni 140 cm x 200 cm, gołąbkowy

Koc DF Silvretta Uni 140 cm x 200 cm, gołąbkowy

Koc jest tą rzeczą, która powinna znaleźć się w każdym domu. Blado - niebieski odcień koca będzie idealnie pasował do wnętrz urządzonych...

179.00 złDowiedz sie więcej
Szablon pomocniczy do frezowania OF-FH 2200 Festool

Szablon pomocniczy do frezowania OF-FH 2200 Festool

Szablon pomocniczy do frezowania OF-FH 2200

737.00 złDowiedz sie więcej
World Painted Blood

World Painted Blood

World Painted Blood

58.00 złDowiedz sie więcej

Najpopularniejsze artykuły:

Najpopularniejsze tagi: